poniedziałek, 4 lipca 2016

Nicholas Sparks - DLA CIEBIE WSZYSTKO

Nicholas Charles Sparks to amerykański pisarz powieściowy, którego twórczość przetłumaczona została na ponad 30 języków na całym świecie. Wiele jego książek zostało zekranizowanych.

Nicholas Sparks - DLA CIEBIE WSZYSTKO


Historia miłości Amandy i Dawsona brutalnie przerwana pod naciskami rodziców Amandy. Jednak zanim do tego doszło młodzi bardzo często się spotykali w warsztacie samochodowym Teda. Gdy się rozstali Amanda co jakiś czas odwiedzała Teda, który opowiadał jej o miłości jaka łączyła go z Clarą. Śmierć Clary ich rozłączyła, ale Ted nigdy o niej nie zapomniał. Kochał ją do końca życia. Wykonawca testamentu Teda wezwał Amandę i Dawsona do kancelarii tego samego dnia, na tą samą godzinę. Tedowi zależało by młodzi spotkali się po latach. Adwokat wręczył młodym trzy tajemnicze koperty i powiedział o ostatniej woli Teda... 

"Amanda cieszyła się, że zdążyła wypić pierwszą kawę. [...] Jeszcze trudniej było się jej skupić, bo nie mogła przestać myśleć o Dawsonie. Próbowała sobie wmówić, że wszystko jest pod kontrolą, ale w takim razie dlaczego wciąż widziała przed oczami, jak gęste włosy opadają mu na kołnierzyk, jak wygląda w dżinsach, jak naturalnie czuła się w objęciach Dawsona, gdy witali się po jego przyjeździe?"

"Miała też świadomość, że potrzeba dużo czasu, aby nawiązać przyjaźń, a zaufanie też rodzi się powoli, stopniowo. Czasami zauważała, że kobiety widzą w mężczyźnie to, co chcą zobaczyć, przynajmniej na początku, i przyszło jej do głowy, że popełnia taki sam błąd."

Amanda po rozstaniu z Dawsonem przed dwudziestu laty poznała Franka, za którego wyszła za mąż, mieli dzieci.

"Małżeństwo wygląda inaczej, niż się sądzi. Ludzie chcą wierzyć, że w każdym małżeństwie panuj harmonia, a to nieprawda. Jedno z małżonków zawsze jest bardziej zaangażowane niż to drugie."

Książka "Dla Ciebie wszystko" Nicholasa Sparksa skłania do refleksji, do zastanowienia się nad tym czym jest prawdziwa miłość, do rozmyślań nad własnym życiem. Język lekki. Akcja wciągająca. Nie sposób oderwać się od czytania, momentami tekst wywołuje tak silne napięcie, że mięśnie napinają się samoistnie i niepokój rośnie. Innym razem do oczu napływają łzy i trzeba chwili by pomyśleć... by uspokoić emocje.
Doskonale napisana książka!

Polecam!

Clara
1 komentarz:

  1. Czytałam to piękna książka o miłości i ms zaskakujące zakończenie. Też polecam. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń