niedziela, 17 lipca 2016

Katarzyna Michalak - NADZIEJA

Katarzyna Michalak jest pisarką urodzoną w 1969 roku w Warszawie. Zadebiutowała w 2008 roku powieścią pt.: "Poczekajka".

NADZIEJAPowieść "Nadzieja" to forma rozliczenia się Liliany z przeszłością, która jako dorosła kobieta wybiera się do "Nadziei". Przejmująca historia małej, zaledwie sześcioletniej dziewczynki z której rówieśnicy się wyśmiewają, bo się jąka i jej przyjaźni z Alkiem, który także jest odrzucony przez środowisko pomimo swych ośmiu lat. Alek stracił rodziców, zaopiekowała się nim Anastazja. Lilę wychowuje agresywny ojciec, który obwinia córeczkę za śmierć matki. Po Ślubie ojca z drugą kobietą sytuacja Lilki nie poprawia się. Zarówno macocha jak i jej córka nie akceptują jej... Gdy ojciec Lili ulega wypadkowi jego druga żona wraz ze swym dzieckiem ucieka, odchodzi od męża, przed wyjazdem prosi Anastazję o opiekę nad Lilą na czas pobytu jej ojca w szpitalu. Anastazja zabiera ze sobą dzieci Alka i Lilkę do "Nadziei" - chatki położonej za górami i za lasami. Lilka tęskni całe swe życie do tego miejsca. Przyjaźń Alka i Lilki przeradza się w miłość, jednak na drodze do ich szczęścia staje wiele przeszkód...

Polecam!

Clara

2 komentarze:

  1. Na pewno skorzystam z polecanej lektury.Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  2. nie czytałam tej książki i pewnie na razie jej nie przeczytam, bo to póki co nie dla mnie klimaty. ale może, wielkie może... kiedyś. kto wie.
    pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń